ООН проголосує за припинення вогню в Лівії


Раді Безпеки ООН було запропоновано у вівторок, 11 лютого, проголосувати за резолюцію в підтримку припинення вогню в Лівії, яка стане першим обов’язковим текстом, прийнятим після спалаху бойових дій в квітні минулого року.

Об этом сообщает Руспрес

Дипломатичні джерела повідомили, що Сполучене Королівство закликало провести голосування в середу, але позиція Росії, яка блокувала проект резолюції тиждень тому, невідома, передає AFP.

З квітня 2019 року визнаний ООН уряд національної згоди (ДПА) в Тріполі веде боротьбу з повстанням східної Лівійської національної армії (ЛНА) на чолі з генералом Халіфою Хафтаром.

Громадянська війна в Лівії не припиняється з 2011 року, коли був повалений диктаторський режим Муаммара Каддафі. У 2014 році в країні встановилося фактичне двовладдя: у Тріполі розташовується сформований за підтримки ООН Уряд національної єдності на чолі з Файезом Сараджем, а на сході країни діє парламент, який спирається на "Лівійську національну армію" Халіфи Хафтара. Хафтара, який прагне захопити владу, підтримують Росія, Єгипет, ОАЕ і Саудівська Аравія. Російські бойовики ПВК "Вагнера", що воювали у складі незаконних збройних формувань на Донбасі, воюють у складі армії Хафтара, а решта країни відкидають ідею політичного ісламу, прагнучи, щоб країною керувала сильна рука.

Сараджа підтримує Туреччина, яка вводить свої війська, а також багатий арабський Катар, який допоміг повалити режим Муаммара Каддафі. Туреччина, зокрема, поставляє зброю Лівії, порушуючи ембарго ООН. Катар заявляє, що Хафтар створює перешкоди для мирного врегулювання в країні.

Детальніше про те, як Лівія стає плацдармом геополітичної гри Анкари і Москви, читайте в статті "Нова війна Ердогана" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/oon-progolosuye-za-pripinennya-vognyu-v-liviyi-338300_.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя