Екологічне лихо на Донбасі: заступник міністра оприлюднив невтішний прогноз

Донбас стоїть на межі екологічного лиха

Найближчим часом окупований Донбас може спіткати екологічне лихо, оскільки 80% джерел питної води тут є втраченими. Крім того, у тутешніх шахтах піднімається вода. Об этом сообщает t-v.in.ua со ссылкой на СМИ.

Таку заяву зробив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак у ефірі телеканалу «112. Україна».

"Ми використовуємо всі засоби, контакти, в тому числі і міжнародні, які дають змогу отримувати інформацію з неконтрольованих територій. Із 99% імовірністю ми можемо сказати, що 80% джерел питної води на неконтрольованій території є втраченими у зв’язку із високою мінералізацією", – підкреслив посадовець.

Водночас він зауважив, що на окупованих територіях Донбасу у шахтах, де водогони є відключеними, піднімається вода.

"Це веде до того, що вода високої мінералізації може вийти на поверхню. Сьогодні ми можемо констатувати, що все йде до екологічного лиха ", – додає заступник міністра.

За його словами, міністерство з питань тимчасово окупованих територій спільно з міністерством екології створили спеціальну робочу групу, яка оцінює можливі ризики настання екологічного лиха.

"Що стосується контрольованої території, то сьогодні уряд виділяє додаткові кошти, щоб відкачувати воду із тих шахт, які є збитими між контрольованою та неконтрольованою територією, аби запобігти затопленню шахт, які на нашій території працюють", – додав Гримчак.

Нагадаємо, екологічна катастрофа насувається і на тимчасово окупований Росією Крим.


Джерело статті: “http://24tv.ua/ekologichne_liho_na_donbasi_zastupnik_ministra_oprilyudniv_nevtishniy_prognoz_n892345”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя